X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

 

نژاد:برنس مانتن داگ

توضیحات:

برنس سگی است قوی هیکل ، خوش بنیه و سنگین وزن به همراه موهای بسیار زیبا ، بلند ، صاف و یا موجدار ، ضد آب که در سه رنگ مشکی ، سفید و قهوه ای یافت می شود. دارای قسمتی سفید بر روی سینه ، سر و نوک پاها ، بالای هر چشم ، چانه ، زیر دم و پشت هر پا می باشد. گوشها متوسط و مثلثی شکل ، چشمها مهربان ، بینی مشکی رنگ ، دندانها منظم ، بدن پهن و دمن بلند و پشمالو می باشد.      
 

خلق وخو:

این سگهای آرام و شاداب عاشق کودکان هستند. بسیار باهوش ،‌ با استعدا برای یادگیری مطالب و دیدبان خوبی است. اما اصولاً حالت تحاجمی ندارد. یک دوست برای طول عمر! بسیار باوفا است ، طوری که بعد از 18 ماهگی به سختی به صاحب جدیدش خو می گیرد. با غریبه ها رفتار دوستانه ای دارد و غالباً با سایر سگها و حیوانات خانگی آرام است. در جمع بودن را دوست دارد و نباید در حیاط خلوت و یا در مکان های پرورش سگ رها شود. بسیار سگ حساسی است و باید در تولگی به خوبی تربیت و اجتماعی شود.    
 

وزن ، ارتفاع:

وزن در نرها: 50-38 ک.گ در ماده ها: 48-36 ک.گ

ارتفاع در نرها: 71-61 س.م در ماده ها: 69-58 س.م
 

مشکلات سلامتی:

برنس مانتن داگ نژاد بسیار مقاومی است. سرطان ، نفخ و برگشتگی پلک چشم از بیماریهای قابل ذکر می باشد.  
 

شرایط نگهداری:

جهت نگهداری در آپارتمان پیشنهاد نمی شود و به حداقل یک حیاط بزرگ نیازمند است. به علت داشتن پوشش مضاعف برای نگهداری در شرایط آب و هوای گرم توصیه نمی شود.
 

فعالیت بدنی:

سگهای بزرگ و پر جنب وجوشی مانند این نژاد به فعالیت بدنی منظم نیاز دارند.

طول عمر:

غالباً 8-6 سال. متأسفانه تعداد کثیری از این نژاد بر اثر بیماری سرطان جان خود را از دست می دهند. حتی بعضی تا 3 سال هم دوام نمی آورند. گزارشی مبنی بر این است که برنس کوچکی 2 روز قبل از تولد 2 سالگی اش بر اثر سرطان جان سپرد. تحقیقات زیادی برای مقابله با این بیماری نژادی در حال انجام است.
 

تعداد توله ها:

از 14-1 توله. معمولاً 8 عدد.

آراستن:

شانه زدن و برس کشیدن روزانه و هفتگی پیشنهاد می شود. استحمام و استفاده از شامپو خشک ضروری است. این نژاد ریزش موی فصلی شدید دارد.
 

تاریخچه:

گرچه زادگاه مشخصی برای برنس مانتن داگ شناخته نشده است. اما احتمالاً زادگاه آن کوهستانهای کشور سوئیس بوده است. در آثار هنری قرن 18 میلادی می توان سگهایی کاملاً شبیه به این نژاد را مشاهده نمود. در اواخر قرن 19 میلادی با ورود نژادهای مختلفی به کشور سوئیس ، آینده نژادی برنس مانتن به خطر افتاد. تا اینکه چندی از پرورش دهندگان به مدیریت پروفسور آلبرت هیم به اصلاح نژاد و پرورش برنس مانتن نمودند. برنس نام منطقه ای در کشور سوئیس می باشد. مکانی که به روایات تاریخی می توان از آن به عنوان زادگاه این نژاد منحصر به فرد یاد کرد.

گروه:


سگهای کاری.   

تصاویر بیشتر در ادامه مطلب