X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

                            

 

نژاد : افغان هاند

توضیحات: افغان هاند یک سگ شکاری اشرافی می باشد دارای جثه ای بلند و سر باریک و کشیده است. بینی سیاه٬چشمها تیره و بادامی شکل و گوشها بر روی سر افتاده است . گردن بلند و قدرتمند٬پاها بلند و صاف و در انتها بزرگ و پوشیده از مو می باشد.دم دارای یک فر در انتهاست اما به صورت حلقه در پشت بدن حیوان قرار نمی گیرد.موهای بلند و ابریشمی آن تقریبا در هر رنگی خصوصا شنی یافت می شود.

خلق و خو : سگی است با ابهت و گاهی اوقات گوشه گیر و نجوش اما بسیار شیرین ٬با وفا ٬پر محبت و حساس. باید با مهربانی آموزشها را به او آموخت.به او لقب (( شاه سگها )) را داده اند.برای کودکان پیشنهاد نمی شود.با غریبه ها خو نمی گیرد و نسبت به تازه واردان مهاجم است.

وزن و ارتفاع : وزن در نر ها : (۲۶-۳۴) ک.گ و در ماده ها : (۲۶-۳۴) ک.گ 

ارتفاع در نر ها :(۶۸-۷۳) س.م و در ماده ها مقداری کمتر

مشکلات سلامتی : اصولا سگ سالمی است اما تحمل درد را ندارد و با کوچکترین درد از خوردن غذا اجتناب می کند.

شرایط نگهداری : برای نگهداری در آپار تمان مناسب نمی باشد. در داخل خانه آرام است و به فضای آزاد برای زندگی نیاز دارد (مانند مزرعه). این نژاد می تواند داخل یا خارج خانه زندگی کند اما خوابیدن را در داخل خانه ترجیح می دهد.

فعالیت بدنی : این نژاد همانقدر که به دویدن در فضای باز علاقه دارد ٬پیاده روی های طولانی را نیز دوست دارد.حداقل به ۳۰ دقیقه ورزش و فعالیت بدنی در روز نیازمند است.

طول عمر : حدود ۱۴ سال

آراستن : موهای بلند و سخت آن به آراستن زیادی نیاز دارد . اگر برای نمایش برده می شود باید هفته ای یک بار استحمام شود. در بین حمام ها هنگامی که موها خشک است از شانه زدن خود داری کنید چراکه باعث آسیب رساندن و گره خوردن بیشتر موها می شود. ریزش مو در این نژاد متوسط است.

تاریخچه: این نژاد دارای قدمت باستانی می باشد نام او بارها در پاپیروس های مصر باستان و نقاشی او بر روی قبر های شمال افغانستان مربوط به ۴ هزار سال پیش به وفور یافت شده است٬در طول قرون متوالی اصالت خود را حفظ کرده است . در اوایل قرن حاضر به اروپا راه یافت . از او به عنوان چوپان و شکارچی بز ٬ آهو و حتی گرگ استفاده می شده است . بخاطر ظاهر زیبا و فریبنده اش در اروپا و انگلستان به عنوان یک حیوان اشرافی نگهداری می شود.

گروه : سگهای تازی

 

تصاویر بیشتر در ادامه مطلب